Képzések

Környezetvédelmi készség

Környezetvédelmi készség

2022. december 08.
19 perc



E kurzus célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a talaj-víz-növény rendszer komplex szemléletét, felismerjék a talajegészség fontosságát. A tárgy keretében megtanulod, mi a talajegészség, megismerheted, miért fontos komplex rendszerben szemlélni a talajt, a vizet és a termesztett növényeket. Csapatoddal négyféle talajművelési móddal ismerkedhettek meg közvetlenül, a gazdálkodó szervezetet meglátogatva, az ott folyó munkát megismerve. Tapasztalataitok alapján önálló javaslatot tehettek a legjobbnak tartott művelési módra szakmai zsűri előtt. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning képzés

nyelve: magyar

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 A tárgy keretében megismerkedhettek a fenntarthatóság három alappillérével, a környezeti, társadalmi és gazdasági fenntarthatóság dimenzióival és megtanulhatjátok, ezek milyen felelősséget és feladatot jelentenek egy vállalkozás számára. Felfedezhetitek, hogy milyen pontokon érintik a fenntarthatóság kérdései egy szervezet működését, a projekt keretében pedig lehetőségetek nyílik válaszokat meghatározni ezen hatások kezelésére. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning képzés

nyelve: magyar képzés

felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 A települési környezet mindennapjaink része, de sokszor nem is vagyunk tudatában, hogy a benne zajló folyamatok milyen hatással vannak az életünkre. A tárgy keretében megismerheted, milyen életminőséget veszélyeztető környezeti tényezők merülnek fel a közvetlen környezetedben, és megismered a lehetőségeid ezek jobbítására. Csapatoddal egy hazai városi környezetet vizsgáltok meg helyi szinten megjelenő globális környezeti problémákra vonatkozóan, és tehettek javaslatot fenntartható városfejlesztési intézkedésekre. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: magyar

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


E képzés során egy esettanulmány keretében tervezheted meg a vállalkozás CSR kampányát, figyelemmel a jogszabályi megfelelésre, az etikai elvekre és megfelelve a vállalkozás vezetőjének kampánytól való elvárásainak. Miből áll egy CSR kampány? Mire kell figyelnie egy vállalkozásnak egy CSR kampány megvalósításakor? Tudod, mi az a greenwashing? Egy fiktív vállalkozás munkavállalóiként csapatod egy CSR kampány megszervezéséért és megvalósításáért felelős. A ti feladatotok, hogy a kampány átütő sikert érjen el amellett, hogy minden szabálynak megfeleljen. Kerüljétek el a buktatókat, és vigyétek sikerre a projektet! A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: magyar

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 


Mitől lesz hatékony a fenntarthatóság kérdéseiről való kommunikáció? Hogyan lehet az embereket fenntarthatóságot támogató viselkedésre motiválni? A kurzus keretein belül csapatoddal lehetőségetek nyílik egy komplex kommunikációs stratégia kidolgozására és megvalósítására egy általtok választott környezeti, vagy társadalmi vonatkozású fenntarthatósági problémára. A megvalósítás során különböző kommunikációs termékeket (film, blog, podcast, stb.) hoztok létre és publikáltok közösségi média felületeken, közvetlenül megtapasztalva ezek közösségre gyakorolt hatását. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: magyar

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 


A tárgy keretében megismerheted, milyen veszélyek fenyegetik az ivóvizek tisztaságát itthon, illetve szerte a világban, továbbá felfedezheted ezek kezelésének módját. Csapatoddal önállóan fedezhetitek fel a kiemelt problémákat, kezdve a problémák megismerésétől a kezelésükig, illetve belebújhattok a mérnökök bőrébe és javasolhattok alternatív megoldásokat egyes problémákra. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 


A tárgy és a hozzá kapcsolódó projekt keretében megismerkedhetsz a geoturizmussal, geoparkokkal, a vonatkozó földtudományi alapokkal kapcsolatos fogalmakkal, és képessé válsz egy összetett geohelyszín természeti és kulturális értékeinek bemutatására. A tárgy keretében a csapatoddal terepmunkán vesztek részt - egy geoturizmushoz kötődő helyszínt fedezhettek fel és mutathattok be egy online felületre feltöltött rövidfilmben. A szabadon választható kurzusra szaktól függetlenül lehet jelentkezni. A fenntarthatóság témájában, a Szegedi Tudományegyetem, a Miskolci és a Soproni Egyetem által közösen meghirdetett kurzusok egyike. E kurzusok módszertana innovatív. A tananyag megismerése során a hallgatók az elméleti ismereteket az egyéni tudáshoz, az előismeretekhez és a tanulási ritmushoz rugalmasan igazodó digitális egységekből, úgynevezett molekulákból, sajátíthatják el. A tanulásmolekulák elsajátításához kifejlesztett a CooSpace-hez hasonló, azonban annál több funkcióval rendelkező CourseGarden platformon kerülnek megvalósításra a kurzusok.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

képzés felülete: CourseGarden

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 


 

Ez a kurzus bevezetést nyújt a légszennyezés egészségügyi hatásainak legújabb kutatásaiba, valamint szélesebb körű ismereteket nyújt a légszennyezés forrásairól és terjedéséről, és arról, hogy mit kell tennünk ellene. Mi a légszennyezés? Melyek a források? Hogyan és hol vagyunk kitéve a kül- és beltéri szennyezésnek? Mi történik a szervezetben? Milyen betegségek alakulnak ki a légszennyezés következményeként? Kik a legveszélyeztetettebbek? Hogyan tudjuk felmérni a légszennyezés hatásait? És mit kell tennünk, hogy elérjük a fenntartható fejlődési célt, azaz hogy „jelentősen csökkentsük a veszélyes vegyi anyagokból, valamint a levegő-, víz- és talajszennyezésből eredő halálesetek és megbetegedések számát”?

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, kínai, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol, japán

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 

Ezt a kurzust az üzleti modellek elmélete és a társadalmi vállalkozások néhány vezető európai kutatója hozta létre a fenntartható üzleti modellinnovációba befektető, különböző ágazatokban működő kis- és nagyvállalatokkal együttműködve. A kurzus áttekintést nyújt a fenntartható üzleti modellek elméletéről és innovációjáról, és az üzleti modelleket, mint a fenntarthatóbb vállalkozások átalakításának alapvető eszközeit tárgyalja. A kurzus során a fenntartható üzleti modellek elméletét és a fenntartható üzleti modellinnovációt fogjuk alapul venni annak vizsgálatához, hogy a vállalatok hogyan tudnak fenntarthatóbb üzleti gyakorlatokat bevezetni. A tanfolyam végére megérti majd, hogy a vállalatok milyen kihívásokkal és lehetőségekkel szembesülnek a fenntarthatóbb üzleti modellek kialakítására irányuló munkájuk során. Képesek lesznek elmagyarázni, megvitatni és kritikusan használni a fenntartható üzleti modellek elméletét és eszközeit a fenntarthatóbb gyakorlatok felé irányuló innováció irányítására.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol feliratok: angol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A kiegyensúlyozott gazdasági, társadalmi és környezeti fejlődés elérése – ahogyan azt az ENSZ 2030-ig szóló fenntartható fejlődési programja kifejezi – az emberiség előtt álló egyik legnagyobb kihívás. Kevésbé egyértelmű, hogy a szervezetek ezekkel a kihívásokkal megbirkózva képesek-e és hogyan tudnak üzleti lehetőségeket és értéket teremteni az érdekeltek számára. Ezen a kurzuson a menedzsment és a közgazdaságtan legkülönbözőbb területein tevékenykedő gondolkodók mutatják be, hogyan lehet felmérni és megragadni e globális vészhelyzetek által kínált lehetőségeket. Új utakat kínálnak ahhoz, hogy megértsük az üzleti vállalkozás célját és sikerének logikáját ebben az új kontextusban, ötleteket és példákat nyújtanak arra vonatkozóan, hogyan lehet kezelni az átmeneti folyamatot, hogy a vállalati fenntarthatóságban rejlő értékteremtési potenciált minden érintett érdekelt fél számára kiaknázzuk.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Mit tehetnek a vállalkozások az éghajlatváltozás ellen és a fenntartható üzleti kultúra kialakítása érdekében? Miért fontos ez egyébként az üzleti élet számára? Fedezze fel, hogyan járulhatnak hozzá az üzleti vállalkozások az emberek ÉS a bolygó jobb jövőjéhez anélkül, hogy lemondanának a profitról. Ezt a tanfolyamot az Erasmus Egyetem Rotterdami Menedzsment Iskolája (RSM) fejlesztette ki. A vállalkozások szerepére összpontosít az fenntartható fejlesztési célok elérésében. Nemzetközi vállalatok vezetőitől, valamint az üzleti és menedzsment területén dolgozó egyetemi oktatóktól kaphat betekintést a témába.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE


 

A környezeti közgazdaságtanról szóló kurzus a ténylegesen globális szintre történő koncentrálásával és a nagyon friss adatokon alapuló empirikus irányultságával teljesen új szemszögből közelíti meg a politikai elemzést. A fenntarthatóság (környezetvédelmi és az ENSZ fenntartható fejlődési céljaihoz kapcsolódó), az egyenlőség és a gazdasággal kapcsolatos heterodox (azaz nem mainstream) nézetek egyaránt fontosak egy környezeti közgazdász számára. A kurzus a bolygónkra vonatkozó új adatok számbavételével és a globális válság alatti és utáni politikák elemzésével egyrészt aktuális bevezetést kínál az alapvető gazdasági eszközökbe és fogalmakba, másrészt betekintést nyújt a bolygónk termelésének, növekedésének és irányításának rendkívül releváns problémáiba és legújabb fejleményeibe. Az egyik fontos kérdés a globális közjavak biztosítása. A tanfolyam többek között kiemeli az Egyesült Nemzetek Szervezetének, a Nemzetközi Valutaalapnak, az Egészségügyi Világszervezetnek és a Kereskedelmi Világszervezetnek a jelentőségét.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: francia, portugál, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT 

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Ez a kurzus a globális felmelegedés tudományát és az ember által a Föld éghajlatára gyakorolt hatás előrejelzését ismerteti. A kurzust a tudományos háttérrel nem rendelkező, de egészséges kíváncsisággal rendelkező hallgatóságnak szánjuk, és egyesíti a fizika, a kémia, a biológia, a föld- és légköri tudományok, továbbá a közgazdaságtan ismereteit és nézeteit – mindezt egyszerű matematikai (algebrai) alapokra építve.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: haladó

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Hogyan alakíthatjuk városfejlesztésünket a fenntartható és prosperáló jövő érdekében? Ez a kurzus a fenntartható városokat, mint a gazdaság zöldebbé tételének motorjait vizsgálja Európában és világszerte. A városokat a fenntartható városi átalakulás és az éghajlatváltozás kontextusába helyezzük. Összekötjük az urbanizáció, a dekarbonizáció és a fenntarthatóság kulcsfontosságú trendjeit. Megvizsgáljuk, hogy az elképzelések, kísérletek és innovációk hogyan alakíthatják át a városi területeket. És megvizsgáljuk a gyakorlatokat (mi történik jelenleg a városokban) és a lehetőségeket (milyen lehetőségek állnak a városok előtt a jövőben). Ez a kurzus 2016 januárjában indult, és 2021 szeptemberében új podcastokkal, filmekkel és kiadványokkal frissült. A kurzusban különböző szervezetek kutatói, gyakorlati szakemberei és vállalkozói vesznek részt.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Ez a kurzus a fenntarthatóság tudományos megközelítését mutatja be, és azt vizsgálja, hogy a mai emberi társadalmak miként tudnak fennmaradni a globális változások, az ökoszisztéma degradációja és az erőforrások szűkössége mellett. A kurzus a fenntarthatóság elméletének és gyakorlatának kulcsfontosságú ismeretanyagaira összpontosít, beleértve a népesség, az ökoszisztémák, a globális változások, az energia, a mezőgazdaság, a víz, a környezetgazdaságtan és -politika, az etika és a kultúrtörténet területeit. Mivel a fenntarthatóság interdiszciplináris tudományterület, következésképpen, motivációink megértéséhez a humán tudományok, a fenntarthatóság kihívásainak méréséhez a természet- és társadalomtudományok ismerete szükséges, a megoldások kidolgozásához pedig a rendszerek technikai ismerete (például mérnöki, tervezési és menedzsment ismeretek).

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, tamil, francia, portugál, kínai, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: közepes

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Találkozott már nagy szemétkupacokkal a városrészekben és az utcákon, valamint bűzös hulladéklerakókkal, amelyek szennyezik a környezetet az alacsony és közepes jövedelmű országokban? Szeretné tudni, hogy milyen fenntartható megoldások alkalmasak a hulladékgazdálkodás javítására, valamint az újrahasznosítás és a visszanyerés fokozására? Ha igen, akkor ez a tanfolyam Önnek szól! Ez a kurzus áttekintést nyújt az alacsony és közepes jövedelmű országok településeinek szilárd hulladékgazdálkodási helyzetéről. Foglalkozik a hulladékgazdálkodási rendszer kulcsfontosságú elemeivel, például a műszaki, környezeti, társadalmi, pénzügyi és intézményi szempontokkal. A kihívások megértése mellett a kiválasztott esettanulmányokon keresztül megismerheti a megfelelő és már alkalmazott megoldásokat.

képzés formája: e-learning képzés

nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol, hindi, szuahéli, burmai

nehézségi szint: közepes

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A nagyszámú felszín alatti vízzel szennyezett terület megtisztítása jelentős és összetett környezetvédelmi kihívást jelent. A környezetvédelmi ipar folyamatosan keresi a hatékony és költséghatékony kármentesítési módszereket. Az elmúlt 10 év során elképesztő, fontos fejlemények történtek a kulcsfontosságú helyreállítási folyamatok és a természetes helyreállítási folyamatok értékelésére szolgáló technológiák megértésében, valamint megváltozott az intézményi szemlélet azzal kapcsolatban, hogy mikor és hol alkalmazható a monitorozott természetes helyreállítás (MNA). Ezen előrelépések ellenére az antropogén források által szennyezett felszín alatti vizek helyreállítása a korlátlan használat lehetővé tétele érdekében továbbra is kihívást jelent. Az aktív in-situ tisztítási technológiákhoz kapcsolódó fizikai, kémiai és biológiai tényezők összetett kombinációja miatt régóta a felszín alatti szennyezőanyagait csökkentő természetes folyamatok megértése áll a középpontban. Az alapvető környezettudományi és környezetmérnöki alapelvekre építve fogjuk feltárni, hogyan lehet a legjobban megvalósítani az MNA-t, mint a felszín alatti vízszennyezések lehetséges kezelési módját. Ezen túlmenően elmélyedünk a folyamatok háttértörténetében, és előrejelzéseket teszünk a technológia új irányait illetően.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: francia, portugál, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: haladó

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A kurzus az éghajlatváltozás tudományáról és arról szól, hogyan beszéljünk róla. A klimatológia, az oceanográfia, a földtudományok és az antropológia területén dolgozó tudósoktól hallhat majd arról, hogy az éghajlatváltozás hogyan hat az emberekre, a népességre és az életünkre. Fedezze fel az ember által okozott, napjainkban zajló éghajlatváltozás számos bizonyítékát, és gondolkodjon el azon, hogy ez mit jelent bolygónk jövőjére nézve. A kurzus végére képes lesz megérteni a legfontosabb tudományos alapelveket, azonosítani és kezelni a tévhiteket, és magabiztosan részt venni az éghajlatváltozásról szóló beszélgetésekben.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol, lengyel

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Ez a kurzus a vállalatok előtt álló jelenlegi kihívásokat és lehetőségeket vizsgálja a környezeti fenntarthatóság területén. A kurzus a fenntarthatóság témájának bemutatásával kezdődik, különös hangsúlyt fektetve arra, hogy a környezeti fenntarthatóság hogyan kapcsolódik az üzleti élethez. Olyan témák kerülnek terítékre, mint a nem fenntartható fogyasztás/fogyasztói magatartás, a fenntartható terméktervezéssel kapcsolatos piackutatás, valamint a fenntartható értékláncok és kommunikáció. Kitérünk továbbá az alulról felfelé irányuló megközelítésre. A kurzus az üzleti élet globális kihívásaira vonatkozó meglátások összegzésével zárul, különös tekintettel a szegénységre és a környezetre.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: francia, portugál, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: haladó

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A kurzus megismerteti a tanulókat az alacsony jövedelmű országokba érkező nemzetközi turisták számának gyors növekedésével kapcsolatos legfontosabb környezet-egészségügyi és természeti erőforrás-gazdálkodási kihívásokkal. Mivel az ilyen országok infrastrukturális és szabályozási kapacitásai gyakran korlátozottak, jobban ki vannak téve az ilyen mértékű fejlődés negatív következményeinek. A kurzus bemutatja a tapasztalatokat és a turizmus fenntarthatóbb formájának kialakításához vezető lehetséges utakat. A kurzus különösen a trópusi és szubtrópusi kis szigetállamokban a turizmusfejlesztés problémáira és lehetőségeire összpontosít, és rávilágít az ilyen jellegű fejlesztések által a sérülékeny ökoszisztémákra gyakorolt hatások okozta kihívásokra. Rávilágít arra is, hogy a zanzibári idegenforgalom fejlesztésének eredményeként hogyan növekszik a tengeri környezetre, a szilárd hulladékgazdálkodásra, a vízkészletekre és a szúnyogok elleni védekezésre nehezedő nyomás. Ezeket a tényezőket a hatások nyomon követésére és a jövőbeni fejlesztési területeken használják fel a fenntartható turizmus elérésének érdekében. A kurzus során Zanzibár lesz a középpontban, és példaként szolgál arra, hogyan növelheti a helyi lakosság sebezhetőségét a turizmus tömeges növekedése egy alacsony jövedelmű és forráshiányos környezetben.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, dán, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Az ENSZ előrejelzése szerint 2050-ben 9-10 milliárd ember él majd a Földön. Ennyi ember tápláló élelmiszerrel való ellátása óriási kihívás, amelyet nem lehet megoldani az élelmiszertermelés és -fogyasztás jelenlegi gyakorlatának egyszerű fokozásával. A fenntartható fejlődéssel kapcsolatos valamennyi döntés középpontjában az emberiség tápláló élelmiszerrel való ellátása áll. A globális erdőirtás 80%-áért a mezőgazdaság felelős. Az élelmezési rendszerek a globális üvegházhatású gázok 29%-ának kibocsátását okozzák. Észak- és Dél-Amerikának megfelelő területet használunk fel együttesen a fogyasztásra szánt hús előállítására, illetve az általunk fogyasztott állatok takarmányozásához szükséges élelmiszer előállítására. Az édesvíz-felhasználás 70%-a a mezőgazdasághoz kapcsolódik. Ezek a számok megdöbbentőek, és azt mutatják, hogy világszerte újra kell gondolnunk és át kell alakítanunk az élelmiszertermelés, -elosztás és -fogyasztás módját. Ez a kurzus arra összpontosít, hogyan válhatnak fenntarthatóbbá az élelmiszerrendszerek. Négy modulból áll, amelyek mindegyike a fenntarthatóbb élelmiszerrendszerek kialakításának egy-egy lényeges összetevőjére összpontosít. Mindegyik kulcsterületen a világ különböző országaiból származó emberekkel fogunk találkozni, akik nap mint nap azon fáradoznak, hogy működőképes megoldásokat találjanak és terjesszenek el.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, kínai, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

Hogyan tudjuk a természettel együttműködve megtervezni és felépíteni városainkat? Ez a kurzus a városi természetet és a természetalapú megoldásokat vizsgálja Európa és a világ városaiban. Összekötjük a városok, a természet, a fenntarthatóság és az innováció kulcsfontosságú témáit. Megvitatjuk, hogyan lehet felmérni, hogy a természetalapú megoldásokkal mit lehet elérni a városokban. Megvizsgáljuk, hogyan zajlik a természethez kapcsolódó innováció a városokban. Elemezzük a természetalapú megoldásokban rejlő olyan lehetőségeket, amelyek segíthetnek az éghajlatváltozással és a fenntarthatósággal kapcsolatos kihívásokra való reagálásban.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A vízgazdálkodásnak ma olyan új kihívásokkal kell szembenéznie, mint az éghajlatváltozás vagy az emberi tevékenység hatásai. Az e területen tevékenykedő állami és magánszereplőknek új módszereket kell kidolgozniuk a célból, hogy a vízkörforgást „egészében” jobban kezeljék. E kurzus célja a vízgazdálkodással kapcsolatos problémák megértésének fejlesztése. Először is, meghatározza az erőforrás fogalmát, különösen a vizet, mint erőforrást. Megvizsgálja a víz felhasználásának módjait és a vízzel kapcsolatos tevékenységeket, valamint a lehetséges problémákat. A kurzus behatóan megvizsgálja a vízgazdálkodást a különböző jogok és kötelezettségek elemzésén keresztül, amelyek például egy több ágazatra kiterjedő szabályozási rendszer vagy egy vízgyűjtő-gazdálkodási megközelítés kialakításához kapcsolódnak.

A tanfolyam végére célunk, hogy Ön képessé váljon:

1) meghatározni a vízkészlet-gazdálkodáshoz kapcsolódó főbb kérdéseket és stratégiákat.

2) Elsajátítani a legfontosabb ismeretanyagot, amely a vízkészletekre ható számos (környezeti, intézményi és politikai) változó megértéséhez szükséges, és amely a gazdálkodás szempontjából változtatásokat igényelhet.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: közepes

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE

 


 

A kurzus során megismerkedhet a fenntarthatóság és a fejlődés elméleti irányzataival, és mélyreható ismereteket szerezhet az ENSZ 17 fenntartható fejlődési céljáról (SDG). A fenntarthatósági tudomány kialakulóban lévő területén keresztül a fenntarthatósági és fejlesztési problémák innovatív megoldásainak megtervezéséhez szükséges módszereket és készségeket is megvizsgáljuk. Ezen a kurzuson a fenntartható fejlődési célok (SDG-k) alapjául szolgáló három legsürgetőbb kihívást fogjuk megvizsgálni, köztük az éghajlatváltozást, a szegénységet és az egyenlőtlenséget, valamint az ökoszisztémák pusztulását és a biológiai sokféleség csökkenését, esettanulmányok segítségével, amelyek irányítják és kihívások elé állítják gondolkodásunkat. A kurzus utolsó hetében megvitatjuk az e kihívások közötti kompromisszumokat, társelőnyöket és szinergiákat, különös tekintettel a fenntarthatósági és fejlesztési céljaink elérését szolgáló innovatív megoldások megtervezésére.

képzés formája: e-learning

képzés nyelve: angol

feliratok: arab, francia, portugál, olasz, vietnámi, német, orosz, angol, spanyol

nehézségi szint: kezdő

képzés felülete: Coursera

további információ: ITT

jelentkezés: KATTINTSON IDE